Suplementy odchudzanie

Opinie, Recenzje, Porady

leki na odchudzanie

Adipex – dlaczego wycofany? Skład, opinie, rezultaty.

adipex

Pojawienie się leków na odchudzanie było wielką rewolucją w branży farmaceutycznej. Osoby walczące z nadwagą nareszcie miały możliwość skutecznego polepszenia swojej sylwetki. Na receptę dostępnych było mnóstwo produktów, które wywoływały różne opinie. Zwolennicy i przeciwnicy takich leków wdali się w szereg dyskusji, starając przekonać się nawzajem o zaletach lub wadach danego produktu. Pod lupę wzięliśmy jeden z wycofanych aktualnie leków. Zobaczcie, czego dowiedzieliśmy się na temat Adipexu.

Co to jest Adipex? Skład i skuteczność

W leku Adipex główną substancją czynną jest fentermina, czyli substancją narkotyczna z rodziny fenetylamin. Oddziałuje ona przede wszystkim na mózg, a w szczególności na część odpowiedzialną za uczucie głodu. W rezultacie fentermina hamuje łaknienie, sprawia, że użytkownicy leku nie sięgają po przekąski, a i posiłki główne jedzą w mniejszej ilości.

Nic dziwnego, że lek wzbudził wiele kontrowersji, zważywszy na to z czego się składa. Mimo to został wprowadzony na rynek, a lekarze dość często zapisywali go osobom otyłym, z BMI powyżej 30. Hamowanie uczucia głodu zmniejszało łaknienie, a tym samym ilość spożywanego pożywienia, dlatego osoby stosujące lek chudły w dość szybkim tempie. Lek błyskawicznie zyskał na popularności, wzbudzając zarówno mnóstwo zachwytów jak i narzekań.

Dietetycy są bezradni
5 kg w 2 tygodnie
>>Wejdź Tutaj<<

Adipex – opinie

Opinie an temat leku były bardzo zróżnicowane. Komentarze na temat jego stosowania pisali zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy tego typu produktów. Wiele osób chwaliło szybkie efekty, zapewniając, że odchudzanie z Adipexem to dobry sposób na to, aby zrzucić wagę. Inni jednak przestrzegali przed korzystaniem z leku, ostrzegając przed uzależnieniem oraz szkodliwością fenterminy dla organizmu przy dłuższym stosowaniu. Byli również tacy, którzy skarżyli się na problemy z układem nerwowym oraz sercowo-naczyniowym, które pojawiły się po rozpoczęciu stosowania Adipexu. Rezultatem tych wieloznaczności było przeprowadzenie szczegółowych badań nad lekiem.

Rezultaty badań

Po dokładnym zbadaniu skutków zażywania Adipexu, okazało się, że jego efekty nie są tak zadowalające jak szkodliwe mogą być skutki uboczne. Coraz więcej osób zaczęło skarżyć się na złe samopoczucie oraz pogorszenie zdrowia na tle układu nerwowego, sercowo-naczyniowego, układu krążenia. Pojawiły się również inne dolegliwości, typu biegunki, wymioty, zawroty głowy, ogólne osłabienie. Dodatkowo udowodniono, że po dłuższym czasie stosowania Adipexu zwiększa się tolerancja organizmu na działanie leku, co prowadzi do uzależnienia. Decyzja o jego wycofaniu była jednoznaczna, szybko wprowadzono zakaz sprzedaży Adipexu.

Lek był zagrożeniem nie tylko dla grupy podwyższonego ryzyka, którą określono na ulotce. Adipex zakazany był między innymi dla:

・ kobiet w ciąży i karmiących
・ osób z nadciśnieniem
・ osób z nadczynnością tarczycy
・ mających problemy z krążeniem

Kiedy osoby, które przed zażywaniem leku nie miały żadnych problemów zdrowotnych, zaczęły skarżyć się na złe samopoczucie po jego zastosowaniu, trzeba było działać. Decyzja utrzymana została do dziś, Adipex w dalszym ciągu nie figuruje w legalnej sprzedaży w naszym kraju.

Gdzie znaleźć alternatywę?

Mnóstwo użytkowników Adipexu zostało z niczym. Chcąc dalej się odchudzać, zaczęli poszukiwać leku na czarnym rynku, gdzie wciąż jest dostępny. Pojawiały się kolejne przypadki zachorowań po zastosowaniu Adipexu. Tymczasem w sprzedaży pojawiło się wiele alternatyw dla tego leku, a według nas najlepszą jest środek o nazwie Kaplanex.

Kaplanex to produkt, który trudno znaleźć na niepewnych aukcjach internetowych. Można go zakupić jedynie z realnego źródła, na przykład na stronie producenta. Dlaczego warto sięgnąć po ten produkt? Zobaczcie sami.

kaplanex

Kaplanex – zalety:

Kaplanex działa trzypoziomowo:

・ zwiększa temperaturę ciała, przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej
pomaga trawić cukry, regulując poziom glukozy we krwi
cyklicznie trawi tłuszcze, ograniczając ich wchłanianie

Już same te procesy dają bardzo dobre efekty. Poza tym Kaplanex składa się z aktywnych składników, które wpływają na przyspieszenie procesu trawienia, zwiększają produkcję noradrenaliny w komórkach i dostarczają organizmowi witamin. Całość jest całkowicie bezpieczna, legalna i dostępna bez recepty. Zamów już teraz, jeżeli chcesz odchudzać się bezpiecznie.

Udostępnij

4 Komentarze

 1. napolia

  Takie wielkie kontrowersje a nikt nie mówi o tym jak wielu ludzi schudło dzięki temu że brali adipex. Ja tam uważam że to dobry lek, ale boje się trochę na czarnym rynku kupować. Ktoś kupował? Gdzie to można znaleźć?

 2. Anonim

  Wycofali Meridie, wycofali Adipex i Kaplanex też wycofają, jak tylko ludzie zaczną chudnąć. Nieważne że nie ma żądnych skutków ubocznych już oni coś znajdą. Przecież nie możemy mieć społeczeństwa ludzi chudych bo to się nie opłaca. Firmy spożywcze za mało zarobiłyby na jedzeniu.

 3. manam98

  Ja się zawsze bałam tych produktów na receptę, dlatego zdecydowałam się na coś bez recepty i Kaplanex okazał się dobrym wyborem.

 4. capan2

  Sama dieta i ćwiczenia? To nic nie daje, przynajmniej po 40 tce. Teraz używam Kaplanexu od pięciu miesięcy i jestem bardzo zadowolona z efektu. Chyba żaden środek mi tak nie pomógł.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén