Suplementy odchudzanie

Opinie, Recenzje, Porady

leki na odchudzanie

Meridia – lek na odchudzanie. Opinie i efekty. Czy warto?

meridia lek

Lek Meridia, gdy tylko zostały wprowadzone do sprzedaży, wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród osób zmagających się z otyłością. Oto dostępny stał się lek, który pozwolił na zrzucenie nawet 25 kg w ciągu jednego miesiąca.

Meridia, inaczej sibutramina, nasila uczucie sytości po posiłku, zwiększa wydatek energetyczny, wpływając na podniesienie termogenezy. Lek ten wywołał burze wśród dietetyków, trenerów personalnych, farmaceutów i lekarzy, którzy głosili różnorodne opinie na jego temat. Także użytkownicy mieli wiele do powiedzenia, jeżeli chodzi o skuteczność Meridii. Czy rzeczywiście jest to produkt, który warto stosować regularnie? Specjalnie dla Was sprawdzamy skład oraz działanie tego leku odchudzającego.

Meridia – co to właściwie jest? Skład i działanie.

Jak wspomniałam wyżej, Meridia to chlorowodorek sibutraminy, którego celem jest zahamowanie wychwytu zwrotnego noradrenaliny, serotoniny, dopaminy. Pomaga zredukować apetyt, a skuteczne zmniejszenie łaknienia, może prowadzić u użytkowników do zrzucenia nawet 25 kg w bardzo krótkim czasie. Czy jednak szybki spadek wagi jest bezpieczny? Zobaczcie, jak naprawdę działa sibutramina.

Meridia, podawana w sposób doustny, wchłania się bardzo szybko, choć przy równoczesnym spożywaniu posiłków, wchłanianie jest zwolnione. Czas, po którym sibutramina wynosi maksymalne stężenie we krwie to od 1,2h do 3 h. Efekty odchudzania można zaobserwować już po 4 dniach, gdy osiągane jest stacjonarne stężenie metabolitów w organizmie.

Meridia może bardzo szybko pomóc w odchudzaniu, jednak nie zapobiega efektowi jojo, a samo jej regularne stosowanie wiąże się z wielkim ryzykiem. Zauważyli to nie tylko użytkownicy produktu, ale również specjaliści od odchudzania, którzy doprowadzili do tego, że subitramina została wycofana z powszechnej sprzedaży.

Szybkie efekty odchudzania.

Meridia zdobyła popularność błyskawicznie, gdyż jej działania okazało się widoczne po krótkim czasie stosowania. Nigdy wcześniej nie było leku, który tak błyskawicznie redukowałby wagę. A jednak nie wszyscy użytkownicy byli zadowoleni. „co za dużo to niezdrowo” mówili. Pojawiało się coraz więcej obiekcji, co do stosowania leku. Ludzie podejrzewali, że tak dobre efekty mogą wywoływać tylko i wyłącznie substancje szkodliwe dla zdrowia. Mnóstwo użytkowników zaobserwowało u siebie skutki uboczne w postacie gorszego samopoczucia, przyspieszonego bicia serca lub zwiększonego ciśnienia krwi. Obserwacje i badania doprowadził do tego, że wokół Meridii zaczęły powstawać różnego rodzaju mity i choć nie wszystkie miały cokolwiek wspólnego z prawdą, w wielu z nich pojawiały się informacje, które zostały potwierdzone badaniami. Chodziło mianowicie o szkodliwość przyjmowania środka. Okazało się, że wiele grup powinno być bezwzględnie unikać sibutraminy, ponieważ jej działanie może mieć bardzo złe działanie na organizm. Te nowinki zniechęciły również wielu innych użytkowników do zaniechania korzystania z produktu. I chociaż w dalszym ciągu mnóstwo ludzi odchudzało się za pomocą tego produktu, musieli oni pogodzić się z decyzją o wycofaniu Meridii z powszechnej sprzedaży.

Wycofanie Meridii.

Produkt został wycofany ze sprzedaży w 2010 roku. Taką decyzję podjął Komitet ds. Produktów Leczniczych, stosowanych u Ludzi. Członkowie Komitetu zgodnie przyznali, że odchudzanie za pomocą sibutraminy jest niebezpieczne dla organizmu, powoduje zbyt wiele skutków ubocznych i choć efekty odchudzania są widoczne po krótkim czasie, ryzyko jest zbyt wielkie.

Na skutki uboczne Meridii narażonych jest wiele osób. Produktu nie powinny przyjmować osoby:

– poniżej 18 roku życia i powyżej 65
– kobiety ciężarne i karmiące piersią

Osoby, które w przeszłości zmagały się z:

– miażdżycą
– chorobą wieńcową
– uzależnieniem od alkoholu, leków lub narkotyków
– udarami
– anoreksją lub bulimią

Osoby, które cierpią na:

– nadczynność tarczycy
– choroby psychiczne
– niewydolność nerek lub wątroby

Jaka byłą główna przyczyna wycofania Meridii ze sprzedaży? Otóż badania dowiodły, że lek ten ma działanie niepożądane na ciśnienie krwi oraz układ sercowo-naczyniowy. Początkowo sądzono, że Meridia nie będzie szkodliwa dla osób z prawidłowo funkcjonującym układem sercowo-naczyniowym,jednak po kilku latach od wprowadzenia środka do sprzedaży okazało się, że produkt znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca, a korzyści z jego przyjmowania są mniejsze niż skutki uboczne. Oczywiście badanie wzbudziło wiele kontrowersji oraz dyskusji, nie zmieniły one jednak decyzji Komisji, która ogłosiła zakaz sprzedaży Meridii.

Dobra alternatywa.

Mnóstwo osób walczących z otyłością wciąż tęskni za Meridią. Na szczęście dla ludzi, którzy chcą odchudzać się skutecznie, powstał produkt, który może Meridię zastąpić. Kaplanex jest środkiem na odchudzanie, zbierającym coraz lepsze opinie wśród użytkowników. Charakteryzuje się on oryginalnym składem oraz trzypoziomowym działaniem. Działa równie skutecznie jak subitramina, a jednak nie powoduje tylu skutków ubocznych.

kaplanex

Kaplanex składa się z innych substancji niż Meridia. Nie zawiera sibutraminy, a inne substancje czynne, jednak potrafi dać równie dobre efekty, co potwierdzają użytkownicy produktu.

Oto zalety stosowania Kaplanex:

– obniżenie wchłaniania tłuszczu
– polepszenie trawienia cukrów
– skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej
– bezpieczne i trwałe odchudzanie
– atrakcyjna cena

Meridia była czymś nowym, czymś, co pomagało w szybkim osiągnięciu rezultatów. Jednak jej wycofanie ze sprzedaży nie zakończyło możliwości osób otyłych, którzy wciąż mogą znaleźć produkty dobre i skuteczne. Użytkownikom Meridii polecamy właśnie Kaplanex, sprawdzony środek na odchudzanie – Wejdź Tutaj, pozwalający zrzucić zbędne kilogramy nawet osobą po 50 roku życia. To właśnie ta grupa osób była najbardziej narażona na ryzyko w przypadku stosowania Meridii i to ryzyko stało się głównym argumentem, przeważającym za wycofaniem środka. Kaplanex jest środkiem bezpiecznym, który nie wywołuje skutków ubocznych, tymczasem odchudzanie z jego pomocą jest szybkie i trwałe.

Udostępnij

3 Komentarze

  1. Anonim

    Zgadzam się z koleżanką. Stosuję Kaplanex już jakiś czas i efekty są bardzo dobre. Waga leci w dół a nawet nie zwiększyłam ilości ćwiczeń. Do tej pory nie było żadnych efektów a tu nagle schudłam, jak tylko zaczełam brać ten nowy środek.

  2. Anonim

    Zdecydowanie polecam Kaplanex ! Stosuje od dwóch tygodni i już schudłam 3 kg. Jak widać działa tak jak piszą. Warto.

  3. Anonim

    Dla mnie Meridia byłą najlepsza ale cóż już jej nie ma. Kaplanexu jeszcze nie stosowałam ale mam zamiar czy ktoś z was ma już jakieś rezultaty?

Leave a Reply

Theme by Anders Norén