Suplementy odchudzanie

Opinie, Recenzje, Porady

dieta

Skuteczna detoksykacja, czyli jak działa dieta owocowo-warzywna

odchudzanie_detox

Konsekwencją zwiększającej się liczby osób z nadwagą jest wydłużająca się lista oferowanych diet. Nie są pozostawieni samym sobie również ci, którzy nastawieni są na szybkie zrzucenie niewielkiej ilości zbędnych kilogramów. Prawdziwą sztuką stał się wybór, wśród szerokiego wachlarza proponowanych diet, tej która pozwoli schudnąć raz na zawsze. Swoje 5 minut sławy miały już dieta kapuściana, kopenhaska, czy też białkowa. Pomimo restrykcyjności znalazły one niemałe grono odbiorców. Jednak wielu z nich przekonało się na własnej skórze, że zawężona baza potraw dozwolonych w trakcie stosowania wymienionych planów żywieniowych, często nie sprzyja odchudzaniu. Spożywanie codziennie tych samych produktów, czyli nuda na talerzu sprawia, że szybko pojawia się pokusa złamania diety.

Pomimo powyższych prawd na temat diet eliminacyjnych popyt na nie maleje. Przykładem tego jest dieta owocowo-warzywna, która zyskała w ostatnim czasie rozgłos i zdobyła wielu zwolenników. Dlatego istotnym jest, aby odpowiedzieć na pytanie:

CZYM RÓŻNI SIĘ TA DIETA OD WCZEŚNIEJ POPULARYZOWANYCH?

Po pierwsze, jest to kuracja stworzona przez osobę, która z uwagi na wykonywany zawód, dysponuje szeroką wiedzą odnośnie żywieniowych potrzeb ludzkiego organizmu. Autorką diety jest Dr n. med. Ewa Dąbrowska, która w trakcie swojej pracy naukowej zajmowała się m.in. opracowaniem planu żywienia, mającego odtruwać oraz stymulować ustrój do regeneracji. Różnica między dietą owocowo-warzywną, a innymi popularnymi kuracjami odchudzającymi tkwi również w jej głównych założeniach. Nadrzędnym celem diety Dr Dąbrowskiej jest detoksykacja oraz przywrócenie naturalnych barier systemu immunologicznego. Utrata masy ciała u osób ją stosujących jest swoistego rodzaju „efektem ubocznym”. Ponadto jest to dieta dwuetapowa: etap I to odtruwanie organizmu, a wymagający większej dyscypliny etap II to stopniowe wychodzenie z diety.

PODSTAWOWE ZASADY DIETY OWOCOWO-WARZYWNEJ

Sukces diety autorstwa Dr Dąbrowskiej jest uzależniony od przestrzegania zaleceń dotyczących:

  • czasu trwania

Okres stosowania detoksykacji podyktowany jest indywidualnymi cechami organizmu. Gdy nie ma żadnych przeciwwskazań (np. depresja) etap pierwszy może trwać 2-6 tygodni.

  • kaloryczności

Niska podaż energetyczna to zdecydowanie najciemniejsza strona diety. W pierwszym etapie kuracji kaloryczność posiłków nie powinna przekraczać 800 kcal.

  • produktów wskazanych

W początkowej fazie są to rośliny korzeniowe, liściaste, cebulowe, psiankowate, kapustne, dyniowate, owoce niskocukrowe. Tymczasem etap drugi obejmuje stopniowe wprowadzenie m.in. nasion, orzechów, kasz.

  • produktów zakazanych, czyli cukru, kawy, herbaty, alkoholu, białej mąki, mięsa, wysoko przetworzonej żywności.

EFEKTY KURACJI OCZYSZCZAJĄCEJ

Dieta Dr Dąbrowskiej wykazuje korzystne działanie względem wielu schorzeń (np. alergia, astma), chorób cywilizacyjnych (np. nowotwory, nadciśnienie), łagodzi efekty udaru, reguluje prace przewodu pokarmowego, likwiduje zbędne zapasy tłuszczu wpływając tym samym na spadek masy ciała.

Udostępnij

1 Komentarz

  1. anik

    Osobiście od czasu do czasu stosuję detoksykację organizmu. Przede wszystkim robię to wtedy, gdy czuję, że mój organizm potrzebuje oczyszczenia. Nie jest to przyjemne, zwłaszcza gdy nie ma się silnej woli, ale czego się robi dla zdrowia i pięknej cery.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén